שימש כשדכן, ולא תמיד ממהר לאשר משכנתא. הסודות של מישאל חדד

$(function(){ScheduleRotate([[function() {setImageBanner('840e8f8b-9c56-4230-b66c-78f4a121d9f0','/dyncontent/2024/5/20/f8249b9b-35de-43e7-a8f4-d22c58a0fca2.gif',17909,'מירון אייטם כתבה ',525,78,true,51729,'Image','');},15],[function() {setImageBanner('840e8f8b-9c56-4230-b66c-78f4a121d9f0','/dyncontent/2024/5/15/13879c00-6084-4d89-a9de-6e68a09bc68b.jpg',17876,'מכבי אייטם כתבה ',525,78,true,51729,'Image','');},15],[function() {setImageBanner('840e8f8b-9c56-4230-b66c-78f4a121d9f0','/dyncontent/2024/5/5/6c4209ad-6b8b-44f5-8f61-7cf3ee295255.jpg',17843,'מלמן אייטם כתבה ',525,78,true,51729,'Image','');},15]]);})

הוא אמנם יועץ משכנתאות ופרט לכך משמש כמנהל המגזר החרדי בהתאחדות היועצים, אך על הדרך הצליח לסגור שידוך ולא מעט פעמים להציל חיים // אשדודים מדברים * פרק 44
 
 
 

שליחות ושמה משכנתא. מישאל חדדכמה מילים על עצמך:

שמי מישאל חדד, בן 36, אני עובד כיועץ משכנתאות מזה כעשור ולאחרונה זכיתי בתואר  נוסף: אני  מנהל את המגזר החרדי בהתאחדות יועצי המשכנתאות.

 

כמה שנים באשדוד?

אני מגיל 0 אשדודי, שזה אומר שאני גר פה 36 שנה.  זה אומר גם שאני מהוותיקים בסביבה... אני עוד זוכר את הימים שבהם אזור ז' היה מגרש חול אחד ענק עד שהיא הפכה בהדרגה לבני ברק הקטנה. היו ימים...

מהי אשדוד בעיניך?

אשדוד בשבילי זו עיר של חיבור ואחדות, רמיקס של עדות וזרמים שחיים בהרמוניה נפלאה למרות ניסיונות כאלו ואחרים לפלג ולסכסך. בסופו של דבר, בעיני אנו עוגת שוקולד אחת גדולה וטעימה שלא יכולה להיפרד. 

 

מי הדמות שהשפיעה עליך במסגרת עיסוקך?

הדמות שהשפיעה עלי בעיקר היא כמובן דמותו של אבי היקר ז"ל,  על אף שהוא ממש לא הכיר את תחום עיסוקי. אבי היה מראשוני עובדי נמל אשדוד, אדם ישר דרך שחיפש רק את האמת בחיים, והוא  תמיד דחף ועודד ותמך בנו בכל מה שנעשה. הוא היה איש של נתינה, שנתן והעניק לנו במסירות אדירה ואין סופית. מזה אני שואב את היכולת לתת ולעשות בעבודתי לכל אדם מכל הכוח וכל הלב.

ואני ממש ממליץ לכם בחום: תעשו כל מה שביכולתיכם למען ההורים שלכם. יגיע הזמן שתתחרטו למה לא עשיתם עוד.

 צילום: באדיבות המצלם

מהי השליחות שלך במסגרת עיסוקך?

אמנם אני מתפרנס מעבודתי ברוך השם, אבל אני מרגיש שליחות אמיתית ליצור יש מאין. זוגות שבאים עם סיפורים מורכבים החל מהון עצמי קטן ועד התנהלות לא נכונה שהובילה לחזרות של צ'קים ועוד, ואחרי תכנון נכון תוך ניצול כל סעיפי בנק ישראל אני מוציא אותם בסיעתא דשמייא עם בית ישראל. זהו סיפוק אדיר.

וזה לא פשוט. היכולת לדאוג ללקוח לתנאים מצויינים ולחיבור מושלם בין כל אנשי המקצוע: מתווך, עו"ד, שמאי, סוכן ביטוח ובעצם למעטפת מלאה שנותנת ללקוח שקט נפשי במהלך כל התהליך ולדאוג לו עד קבלת המפתח  - היא פשוט סיפוק עצום דבר שבשבילי אין לו תחליף.

ואגב, בעבודתי אני משמש לעיתים כיועץ נישואין ממש... זה קורה כשיש ויכוחים ורצונות  שונים בין בני הזוג. אז אני הולך על קצות האצבעות כדי להגיע להחלטה משותפת איך מתקדמים ואיזה דירה בוחרים.

ולא תאמינו, אפילו זכיתי לשמש כשדכן תוך כדי עבודתי. במהלך העבודה אני מתחבר מאוד ללקוחותיי, ויום אחד לקוח שלי נשפך בפניי שהוא גרוש ויש בעיות מסביב וכו'.. פתאום נזכרתי שגיסתי דיברה על חברה שלה שהיא גרושה ומחפשת שידוך, ועלה לי הרעיון אולי אפשר לעשות משהו עם זה...  הצעתי את הדברים וזה התגלגל הלאה, וברוך ה' יצא מזה שידוך והקמת בית לתפארת.

לפעמים קורים גם מצבים לא נעימים. למשל כשיש ויכוח בין ההורים על התחייבות מה'ווארט' ולפתע אחד מהצדדים לא יכול לעמוד בזה. זה  עלול להגיע למצבים לא נעימים בכלל. אבל אני נכנס גם בזה לעובי הקורה ומוצא את הפתרון היחודי לכל מצב ומרגיע את הצדדים שלא יגיעו למתיחות שמשפיעה גם על הזוג הצעיר.

וכן, לפעמים גם צריך לומר ללקוח לא!

זה קורה כשלקוחות שלפעמים מחפשים דירה עם החזרים גדולים תוך נטילת הלוואות והחזרים גבוהים שאין באפשרותם להחזיר. במקרים אלו אני נעמד על רגליי האחוריות למרות שזה מנוגד לאינטרס הבסיסי שלי כיועץ, אני מוריד אותם ולא מאפשר לעסקה הכושלת הזו לקרות תוך אמירה ברורה שגם אם אצליח לדאוג להם למשכנתא - בסוף הם צריכים לשלם אותה ובזה אין לי דרך לעזור להם והם לא יכולים לעשות זאת. לכן זו חובתי לעצור עסקאות כאלו לפני שיהיה מאוחר מדי.

 צילום: באדיבות המצלם

שתף אותנו בסיפור מעניין...

בבקשה. היה לי מקרה עם זוג עם חובות גדולים מאוד. היו שם בעיות מכל הכיוונים: הנכס היה כמעט בלתי ניתן לשיעבוד וגם ההכנסות לא הספיקו, החובות שלו היו גבוהים, והוא היה כפסע מלמכור את הבית ולהתחיל את כל החיים מאפס. התיק התנהל תקופה לא קצרה ולאחר עבודה קשה להחריד שעירבתי את כל הגורמים בבנק וכן את מי שאחראי על שיעבוד הנכס, הייתה הצלחה גדולה. הלקוח קיבל את הכסף שאיתו פרע את חובותיו, ומהחזר של כמעט 15,000 שח זה ירד לו ל 4,000 ₪, מה שאיפשר לו  להגיע לחיים נורמליים ב"ה. אבל גולת הכותרת הייתה כשנודע לי מהשכן שלו שהלקוח היה על סף אובדן חיים ממש, רח"ל. החובות שלו גרמו לו לקבל החלטות גרועות, כך שבעצם השגת הכסף גרמה בעקיפין להצלת חיים.

 

היום אני מנהל את המגזר החרדי בהתאחדות יועצי המשכנתאות. גוף רשמי שמאחד 1200 יועצים בארץ ובתוכם 300 יועצים חרדים שעוברים הכשרות וכנסים מקצועיים. התפקיד שלי מאתגר ונותן סיפוק של עשייה ושל קידום המקצוע וקידום מעמד היועץ הרשום בהתאחדות.

 

מה לא יודעים עליך?

 

אני נראה מבחוץ אדם אולי שלא נכנס ללחצים ומשדר פני פוקר,  אבל אני רק כובש אותם בפנים. כל תיק שמתנהל אצלי עד שהלקוח לא מקבל את כספו, אני יכול לא להירדם בלילה בלי קשיים כאלו או אחרים שצצים בדרך. אבל ברוך השם הדברים נפתרים בצורה כזו או אחרת.

 

מקרה מרגש שהיה לך?

אני מתנדב כחובש ב'איחוד הצלה' כשלמרות סדר יומי העמוס אני משתדל בכל מאודי לתת מענה לקריאות. בחלק מהזמן זו התנדבות עם סיפוק אדיר.

היה לי מקרה של החייאה של אדם שאיבד את ההכרה באמצע צומת בדוב גור באמצע הנסיעה, ורק בנס לא נגרמה תאונת דרכים. עוברי אורח חשבו שהוא התעלף ואני הייתי במקרה ממש בסמוך. הגעתי וזיהיתי שהוא מחוסר הכרה. התחלתי החייאה לבד עד שהגיעו עוד כוננים וברוך השם האדם חזר באופן מלא לחיים.

זו הרגשה שאי אפשר לתאר. משהו שלא ניתן להחליף בשום סכום שבעולם. וצריך להבין שלהחזיר חיים באופן מלא לאחר החייאה זה דבר נדיר וקורה רק באחוזים בודדים. אמנם, הרבה פעמים חוזר דופק והאדם שורד, אבל לגרום להחזיר חיים זו זכות... אני מודה להשם שזה נפל בחלקי.

שליחות ושמה משכנתא. מישאל חדד

מעוניינים להגיב? לדווח ? צרו איתנו קשר במייל -[email protected]


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה