הכנסת אורחים מסוג אחר: מוסדות החינוך שפתחו דלתותיהם לילדי ה'כלל חסידי'הת"ת היחיד שטרם החל לפעול הוא ת"ת 'דעת מישרים' כלל חסידי, וזאת בהיעדר פתרון מיגון ראוי לתלמידים. אך השבוע פתחו מוסדות חינוך בעיר שלימודיהם אושרו על פי מתווה העיריה את דלתותיהם בפני הילדים, כך שהלימודים הוחזרו חלקית

אין ממ"ד אין לימודים. הת"ת הכלל חסידי. צילום: דעת מישרים

פתחו דלתות ולב: ילדי ת"ת 'כלל חסידי - דעת מישרים' מתמודדים מאז תחילת הלחימה עם מצוקה קשה, מאחר והת"ת, שהוא היחיד שעדיין שוכן בקראוונים שבהם אין מיגון ראוי, אינו מצליח לשוב לפעילות לימודים סדירה כמו ביתר מוסדות החינוך.

אמנם, בימים אלו הולך ונבנה בניין הת"ת שישמש כמבנה קבע עבור הילדים, אך המבנה הנוכחי אינו מסוגל לאכלס את הילדים בימים אלו, כאשר קיים חשש כי טילים ישוגרו לעיר בעוד שלילדים לא יהיה לאן להימלט בכדי לתפוס מחסה. 

בעקבות זאת פעל הת"ת בתנאים מאולתרים, כאשר הלימודים התקיימו על פי המתכונת שאושרה על ידי מתווה העיריה - בדירות מגורים או בבתי כנסת, וגם זאת רק למשך שעות ספורות. עם זאת, השבוע הודיעה הנהלת הת"ת על פריצת דרך.

מיד לכשפורסם מתווה הלימודים של עיריית אשדוד המאפשר לכיתות הגבוהות ללמוד אם כי בקירבת מקום למרחב מוגן, התברר כי ת"ת בעלזא פתח את שעריו בפני ילדי הכיתות הגבוהות של הת"ת ה'כלל חסידי', שיוכלו ללמוד בחלק מהכיתות. כך גם סמינר 'שרייבר' העמיד קומה שלימה עבור בית יעקב 'כלל חסידי' שאף הוא שוכן במבנה שאין בו ממ"ד. 

נציג הציבור ה'כלל חסידי' ונציג 'אשדוד התורנית' במועצת העיר הרב יהושע טננהויז ביקש להודות למנהלי המוסדות, הרב יחיאל צוקר מנהל הסמינר והמנהלות הגב' ליבוביץ והגב' וולר, וכן לחבר מועצת העיר ויו"ר רשימת 'אשדוד התורנית' הרב אפריים וובר מנכ"ל מוסדות  בעלזא יחד עם המנהל החינוכי הרב דוד אליאס, על הכנסת האורחים הבלתי שגרתית. פרט לכך הוא שיגר תודות לגבאי בתי הכנסת ויזניץ, ביאלא ו'מאורי אור', שנחלצו אף הם לעזרת התלמידים.

"הדבר אינו מובן מאליו", אומר טננהויז שהוסיף כי "מנהלי המוסדות פתחו את דלתות המוסד אך בעיקר את ליבם כאשר בזכותם יוכלו ילדי הת"ת לחזור ללימודם. זו דוגמא לערבות ההדדית, כשכך זכו לספק מעטפת מגן לעם ישראל בשעה קשה זו".

מעוניינים להגיב? לדווח ? צרו איתנו קשר במייל -[email protected]


$(function(){setImageBanner('c6d35786-9127-49f9-8d36-78a946b1822a','/dyncontent/2024/6/9/cf98dfec-78a0-42f1-bab3-156d5c7da59e.jpg',18030,'שפע אייטם כתבה ',525,78,false,50859,'Image','');})
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה