שבוע לבחירות: תמיכה רבנית מקיר לקיר בראש העיר ד"ר יחיאל לסרימרנן ורבנן מחברי מועצת חכמי התורה, האחים האדמור"ים לבית אבוחצירא, מרן הגר"מ מאזוז, הרה"צ החיד"א אברג'ל הצטרפו לגדולי התורה הספרדים ורבני העיר בתמיכה במועמדותו של ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי הי"ו

צילום: א. מיכאלי

בשבוע האחרון התכנסו הרבנים "חברי איחוד הספרדי" בעירנו לקראת הבחירות הקרובות שיחולו אי"ה בשבוע הבא, במטרה לחזק את התמיכה במועמד לראשות העיר ד"ר יחיאל לסרי הי"ו, אשר זכה לתמיכה מלאה וחיזוק בסימן של אחדות ישראל מקיר לקיר, מכל גדולי התורה החוגים והעדות, ספרדים ליטאים וחסידים.

בקריאת קודש שיצאה השבוע, היא בעצם המשך לדעתם של כל גדולי התורה האדמור"ים וראשי הישיבות מהציבור החסידי והליטאי, אשר קבעו שכל מי שעתיד צביון העיר בעתיד נוגע לליבו, מצוה עליו לפעול ולתמוך בראש העיר הנוכחי ד"ר לסרי.

הרבנים עברו על הקריאת קודש הנרגשת שיצאה בימים אלו, בה נאמר כי ראש העיר ד"ר לסרי זכה לברכתו החביבה של מרן רבינו עובדיה יוסף זצוק"ל ויבלחט"א לרבנים מתוך מועצת חכמי התורה מרנן ורבנן שליט"א שיצליח ויעלה מעלה מעלה וכך גם זוכה להערכה גדולה מהרבנים הראשיים לעירנו הגר"ח פינטו שליט"א והגר"י שיינין שליט"א ובנוסף, האחים האדמור"ים לבית משפחת אבוחצירא שליט"א שהביעו את תמיכתם וברכתם המעודדת לראש העיר.

בחלק מהמכתב צויין גם את המצב בו נמצא עם ישראל כולו בימים אלו עם המלחמה ואיום מטח הטילים לאזורנו, ראש העיר ד"ר לסרי פעל בחוכמה ובתבונה בכל מערך מוסדות החינוך בעיר ובאופן מיוחד דאג באופן מהיר ומיידי לבניית חדרי ממ"ד - מרחב מוגן תקני במוסדות החינוך השונים, כך שהתלמידים חזרו בהקדם למסגרת הלימודים בצורה בטוחה ומוגנת.

על כן פונים אנו, שיש לבחור אך ורק עבור ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי הי"ו, ובכך נעשה שותף מלא לכל אותן פעולות ברוכות רבות שיעשו על ידו בעתיד בע"ה.

על הקריאת קודש חתמו אדמור"ים, רבנים, ראשי כוללים, ראשי מוסדות ורבני קהילות הספרדים הותיקים בעיר.

צילום: באדיבות המצלם

יצויין עוד כי משלחות של רבנים חשובים, פקדו את בתיהם של חברי מועצת חכמי התורה שליט"א וזכו להתקבל בברכה ובמאור פנים באופן מיוחד, מרנן ורבנן שמעו על פעולותיו הברוכות של ראש העיר ד"ר לסרי למען הכלל והפרט ובפרט בימים אלו של מלחמה ועל דאגתו הרבה למען חינוכם של בני ובנות ישראל על מנת שיחזרו ללימודם בהקדם.

בנוסף ראו דוחו"ת מפורטים על עשיה המבורכת של ראש העיר ד"ר לסרי במשך השנים בדאגתו בעיר לבניית מוסדות חינוך תורניים, כאשר רק בשלוש שנים האחרונות נבנו למוסדות שע"י רשת החינוך התורני "בני יוסף" 4 מוסדות מפוארים, עם עשרות כיתות לימוד חדשות ועוד היד נטויה יחד עם משרד החינוך וזה לצד הקצאות קרקע למקוואות טהרה, בתי כנסת, ישיבות ומוסדות חינוך נוספים.

מרנן ורבנן מועצת חכמי התורה בירכוהו בע"פ שיראה הצלחה ויעלה ויצליח וחלקם אף הגדילו לעשות וכתבו מכתב חיזוק, עידוד ותמיכה בראש העיר ד"ר לסרי וכתבו במילים חמות: "שמך הטוב הולך ונשמע על מעשיך בכל עת בתפקידך כראש העיריה, טוב שם משמן טוב, ישר כוחך", במכתב אחר נכתב ...קריאתי לכלל הציבור היא לנהוג בהכרת הטוב ולתמוך בד"ר יחיאל לסרי לראשות העירייה..."

חברי המועצת שמחו לשמוע מפי רבנים וראשי מוסדות החינוך כי הדעה הרווחת בין כל הקהילות בעיר של החרדים והמסורתיים, כי יש לתמוך רק בד"ר לסרי לראשות העיר, רבני המועצת בירכוהו "שיעלה ויצליח להיות ראש העיר הבא בעירו ולהמשיך בפעולות ברוכות כשליח ציבור של כולם".

מכתב חיזוק נוסף יצא מאת האחים הקדושים האדמור"ים לבית משפחת אבוחצירא שליט"א הקוראים באופן ברור ומוחלט כי יש לתמוך אך ורק בד"ר יחיאל לסרי, וכתבו: "על כן הננו קוראים בזאת להתאחד כולנו לפעול ולהצביע אך ורק עבור מכובדנו ד"ר יחיאל לסרי הי"ו, אשר ימשיך כדרכו ברוב טובו למען רווחתם של תושבי העיר.

עוד כתבו: "ברוך ה', ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי מנהיג את העיר בשלום ואחוה, בחוכמה ובתבונה, אנחנו מתפללים שימשיך בעזרת ה' עוד חמש שנים ובטוחנו כי אם היה מו"ר אבינו, מו"ר זקננו סידנא בבא סאלי זצוק"ל בחיים, היו מוציאים מכתב שיבחרו בד"ר יחיאל לסרי שהוא ראוי להנהיג את העיר".

גם מרן הגאון הגדול רבי מאיר מאזוז שליט"א ר"י "כסא רחמים" יחד עם הרה"צ הרב החיד"א אברג'ל שליט"א יצאו בהכרזה לציבור במכתבם: "לכן הננו קוראים לציבור לתמוך ולהצביע אך ורק עבור ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי הי"ו העוסק בצורכי ציבור באמונה, אשר שמו הטוב הולך לפניו וזכה לברכותיהם של גדולי הרבנים מכל החוגים והעדות ובשעתו זכה לברכתו של מרן רבינו עובדיה יוסף זצוק"ל".

אין ספק שמילים מרגשות אלו מביאים עידוד וחיזוק גדול, אך בד בבד בשבוע זה הנותר, עלינו לפעול בעוז על מנת להביא לכמה שיותר לתמיכה רחבה בראש העיר ד"ר לסרי.

בימים אלו יפורסמו מכתביהם של גדולי התורה, האדמורי"ם לבית משפחת אבוחצירא שליט"א, מרנן ורבנן לצד ה"קריאת קודש", הקוראים באופן ברור לתמיכה בראש העיר שהינו מקובל ואהוד על כל העדות והחוגים, שימשיך לשרת ולעמוד לימין כלל תושבי העיר ולהביא להישגים גדולים לכלל ולפרט.

במטה בני תורה הציגו בפני הרבנים את מכתבו של מרן רבינו עובדיה יוסף זצוק"ל שכתב 4 שנים קודם הסתלקותו, התומך באופן נלהב בראש העיר ד"ר לסרי ובו כתב: "אל אחינו בית ישראל תושבי העיר אשדוד ת"ו, לקראת הבחירות בעירכם, הריני פונה בזה בקריאה של חיבה אל אחינו בית ישראל היקרים תושבי העיר אשדוד ת"ו, לתמוך בבחירות לראשות העיר אשדוד בידידנו היקר והנעלה, אוהב תורה ולומדיה ה"ה ד"ר יחיאל לסרי הי"ו והנני פונה בזה אל שומעי לקחנו לסייע ולפעול ולעשות ככל יכולתם ולהצביע עבור מועמדותו של ה"ה ד"ר יחיאל לסרי הי"ו לראשות העיר... ומסיים בברכה, והנני מברך אתכם ואת משפחותיכם שתשאו ברכה מאת ה' ברוב אושר, עושר וכבוד, בריאות והצלחה, לאורך ימים ושנות חיים ושובע שמחות וכל טוב, אמן, חתימת יד קודשו. הרבנים חתמו את הכינוס אנו ממשיכים בדרכו של מרן זצוק"ל בתמיכה ובחיזוק.

מעוניינים להגיב? לדווח ? צרו איתנו קשר במייל -[email protected]


$(function(){setImageBanner('6b4f884d-8c15-4cd7-95ac-c57714ddd9e6','/dyncontent/2024/6/9/cf98dfec-78a0-42f1-bab3-156d5c7da59e.jpg',18030,'שפע אייטם כתבה ',525,78,false,50819,'Image','');})
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה