נחתם ההסכם הקואליציוני עם סיעת 'אשדוד התורנית'לאחר שנחתמו ההסכמים עם ש"ס ואגו"י, נחתם בשעה זו ההסכם עם 'אשדוד התורנית'. בין ההישגים: שמירה על אופיה היהודי של העיר ושלל תפקידים מהותיים ובהתאם להבטחתה של הסיעה שחרתה על דגלה את שיפור השירות לתושב החרדי תוך שוויוניות מליאה

צילום: שמואל דוד

משהו חדש מתחיל: לאחר שאתמול נחתם ההסכם עם ש"ס ולפני שעה קלה נחתם ההסכם עם 'אגודת ישראל', נחתם עתה הסכם קואליציני עם השותפה הטבעית, סיעת 'אשדוד התורנית', בראשה עומדים הרב אפריים וובר והרב יהושע טננהויז.

במסגרת ההסכם שנחתם מול 'אשדוד התורנית' (כשעכשיו ניתן לחשוף: חברי הסיעה נקראו ראשונים ללשכה, יומיים לאחר הבחירות,  כשבפגישה בינם לבין רה"ע הושג ההסכם שרק היום קיבל את הגושפנקא הרשמית) הושם דגש על שמירת אופיה היהודי-מסורתי של העיר, כאשר בין היתר נקבע ועוגן בהסכם הסטטוס קוו ישמר בנושאי שבת, חינוך ותרבות.

כמו כן נקבע כי  "לסיעה תהיה זכות להתנגדות לנושאים הנוגדים את ההלכה היהודית".

בנוסף, סוכם על קידום שורה של נושאים החשובים לאזרח החרדי בעיר, וזאת בהתאם להבטחתה של הסיעה שחרתה על דגלה את שיפור השירות לתושב החרדי, תוך שיויוניות מליאה. בין היתר ניתן לראות בהסכם את ההחלטות הבאות:

 1. תוקם מינהלת חדשה ברובע ו'
 2. הקמת מרכז תעסוקה לצעירים 
 3. הקמת מרכז לאזרחים ותיקים
 4. הסדרת התחבורה הציבורית לעיר אשדוד וממנה.
 5. פתיחת לשכה לפניות הציבור שבה ינתן מענה לתושבים. 
 6. הקמת ועדה לבחינת מתחמי בינוי לציבור החרדי, כשכך ניתן יהיה לתת מענה למצוקת הדיור המעיקה על הציבור החרדי בעיר. 

התפקידים בהם יחזיקו חברי הסיעה הם:

יו"ר וועדת הכספים

ממונה תרבות הדיור

 ממונה על תרבות תורנית "מאוחדים" 

אגף חינוך חרדי "מאוחד" (האגף לחינוך חרדי הקיים יפוצל)

יו"ר וועדת מלגות חרדי.

חברי הסיעה יהיו חברים  בוועדות הבאות:

 1. הקצאות קרקע
 2. תכנון ובניה
 3. ועדת הנחות בארנונה מגורים
 4. מחיקת חובות מגורים ועסקים.
 5. תחבורה
 6. מכרזים
 7. מנגנון

 

דירקטורים:

 1. חברה למתנסים העירונית
 2. חברה לסמים ואלכוהול (נוער נושר)
 3. נחל שורק.

  בסיעת 'אשדוד התורנית' וכך גם בתנועות האם, 'שלומי אמונים', 'מחזיקי הדת' ו'דגל התורה', בירכו על ההסכם שנחתם זה עתה באשדוד, כאשר שם ציינו כי  במסגרת ההסכמים הסיעה עמדה על עקרונות היהדות ושמירת הסטטוס קוו בנושאי שבת, חינוך, ותרבות.

  יו"ר הסיעה הרב אפרים וובר ציין כי הסיעה שהוזמנה ראשונה בשבוע שעבר לשולחן המו"מ, קיבלה מראש העיר את מלוא ההערכה על התמיכה הראשונה שלהם בראש העיר למועמדות, כאשר ראש העיר מדגיש כי הוא מכיר בכך שהתמיכה האיתנה והעקבית היא  אשר גררה בעקבותיה גם הסיעה המרכזית והמאוחדת באגודת ישראל - מה שהביא בסופו של דבר לנצחונו של רה"ע בפער אדיר. 

  עוד אמר הרב וובר כי "לאחר מערכת בחירות ובעיקר יום הבחירות שבו ניסו להפריע ולחבל בניהול התקין של הבחירות, זכינו לאוזן קשבת ופתיחות מעשית מצד ראש העיר, שרואה עמנו עין בעין את המטרה והיא  להביא להישגים רבים לטובת הציבור החרדי. עבדנו עם ראש העיר בכל הקדנציות שעברו, ואנו בטוחים שגם הקדנציה הבאה תהיה מבורכת ופוריה בע"ה לכלל הציבור בעיר ולציבור החרדי בפרט".

  חבר מועצת העיר הרב יהושע טננהויז חזר על הבטחתה של הסיעה לתת מענה לכלל התושבים, מכל הציבורים, ללא העדפות ואפליות. הוא הצהיר כי "לראשונה נוכל לתת ביטוי אמיתי בס"ד לפעולות תרבות שוטפים, אירועי בין הזמנים וישיבות בין הזמנים, הקצאות, תעסוקה לצעירים ואף לאזרחים ותיקים".

  "הגענו לעבוד", סיכם הרב טננהויז. "הבטחנו שמשהו חדש יתחיל, ואכן הוא התחיל היום.  אנחנו מוכנים בנקודת הזינוק כאשר בהישגים ובשינויים יחוש כל אחד מתושבי הרבעים החרדיים בעיר, ותוך תקופה קצרה. התחלנו דרך חדשה, והיום יצאנו לדרך".

מעוניינים להגיב? לדווח ? צרו איתנו קשר במייל -[email protected]


$(function(){setImageBanner('1e3a7837-5a75-446d-86fb-109c807c0ef1','/dyncontent/2024/6/9/cf98dfec-78a0-42f1-bab3-156d5c7da59e.jpg',18030,'שפע אייטם כתבה ',525,78,false,50819,'Image','');})
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה