חשיפה: כך יתנהלו הרוטציות בסיעת 'יהדות התורה' המקומית ב'יהדות התורה' המקומית כבר נערכים לפעילות במועצה: כך תייצג הסיעה את כל הציבורים שתמכו בה. וגם: מי יהיו הרבנים שיאיישו את וועדת הרבנים?
 

צילום: באדיבות המצלם

ביהדות התורה לא נחים על זרי הדפנה, ושם הוחלט כי הסיעה תפעל במלוכד תוך מתן ייצוג מלא לכל הציבורים שתמכו בסיעה.

לאחר הבחירות הובעה שביעות רצון רבה מההצלחה, כאשר סגרה"ע הרב וינגרטן הרעיף שבחים על הפעילים, מכל החוגים, שנרתמו בצורה מעוררת התפעלות והם הביאו להצלחה הדרמטית של ארבעה נציגים.

"כולם ציפו לנו ירידה לשלושה, אך לא רק ששמרנו על כוחנו אלא שעלינו לארבעה. זהו הישג לא מבוטל שנזקף לזכותם של הפעילים שזכו לקדש שם שמים", אמר וינגרטן והביע תודה ל"יותר מ12,000 המצביעים שבזכות התגייסותם נזכה לחזק את גדרי הקדושה והיהדות בעיר".

בהמשך סוכם כי כל הציבורים יזכו לייצוג, מלא או חלקי, לפי התוכנית הבאה שנחשפת לראשונה ב'אשדודס':

אלו הנציגים שצפויים לכהן כחברי מועצה בקדנציה הקרובה: הרב יחיאל וינגרטן, הרב שמואל שוק, הרב עזרא שור, הרב אלעזר יונה שטרנפלד והרב פישל ויזל.

על פי הסיכום, בישיבת המועצה הקרובה יתפטר מיד חבר המועצה הנכנס ר' אלעזר יונה שטרנפלד (מקום 4) ובמקומו יכנס ר' פישל ויזל נציג 'ויזניץ מרכז'.

ההרכב למשך השנתיים וחצי הקרובות יהיה כך: וינגרטן (גור), שוק (ויזניץ), שור (פיטסבורג) ויזל (ויזניץ מרכז). בכך תהיה יהדות התורה המפלגה היחידה בארץ שבה ישנו ייצוג למרכז חסידי ויזניץ, כאשר נציגיהן של שתי החסידיות יפעלו באותה סיעה.

בעוד שנתיים וחצי יתפטר חבר המועצה ר' עזרא שור מהמועצה, ובמקומו יכנס למועצה ר' יונה שטרנפלד. לאחר התפטרותו, יכהן שור כיועץ ראש העיר לענייני חרדים – תפקיד שאותו מילא בקדנציה הנוכחית, לאחר שפרש מהמועצה. בסופו של דבר, גור ושתי חסידויות ויזניץ יקבלו קדנציה מליאה, בעוד פיטסבורג והפלג הליטאי יהנו ממחצית הקדנציה כל אחד.

התוכנית צפויה לתת מענה לכל הקהלים שפעלו לבחירת הנציגים, אם כי נכון לעכשיו ישנה בעיה טכנית, שכן לאחר ששטרנפלד (מקום 4) יתפטר הוא לא יוכל לחזור למועצה בעוד שנתיים וחצי. בסיעה מנסים למצוא פתרון לכך כאשר הפתרון המסתמן הוא התפטרות קולקטיבית של כל הנציגים עד סוף הרשימה, כשאז ניתנת הסמכות בידי יו"ר הסיעה לשבץ חברים חדשים אף אלו שלא נבחרו כלל.

בנוסף, הוחלט כי וועדת הרבנים שניווטה את פעילות הסיעה והיא קבעה את חלוקת המשאבים תמשיך לפעול, כאשר במקומו של הרב ברנשטיין מבעלזא שפרש מההרכב עם הקמת 'אשדוד התורנית', יכנס הרב חגי צין, רב חסידי ויזניץ מרכז, שיכהן לצד יתר חברי וועדת הרבנים עליה נמנים: הרב אברהם בנימין זילברברג, הרב אברהם מרדכי אולבסקי, הרב דוד שטיין. גם מטעם קהילת הרב שמידע צפוי להתמנות רב שיביא לידי ביטוי את צרכי הקהילה, כאשר ככל הנראה מי שיאייש את התפקיד הוא הרב נחום רוזנבלט.

"יהדות התורה התאפיינה מאז ומקדם בפעילות שנעשתה תוך שיתוף פעולה מלא של כלל מרכיביה", חתם יו"ר הסיעה הרב וינגרטן. "גם עכשיו, על אף האתגרים, נדע לתת מענה לכלל הציבורים, אם באמצעות תקציב 'מאוגדים' שצפוי לגדול או ביתר התחומים, ויחד, בשיתוף פעולה, נזכה לקדש שם שמים".

מטעם אגודת ישראל נמסר: "להד"ם".

מעוניינים להגיב? לדווח ? צרו איתנו קשר במייל -[email protected]


$(function(){setImageBanner('c84a14fb-1d75-486d-bae7-66e3b4816295','/dyncontent/2024/6/9/cf98dfec-78a0-42f1-bab3-156d5c7da59e.jpg',18030,'שפע אייטם כתבה ',525,78,false,50819,'Image','');})
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה