ב'בני תורה' משוכנעים: הכנסנו את המנדט הרביעי ל'אגודת ישראל'  במטה בני תורה מפרסמים את נתוני הבחירות שמלמדות על התחזקות ה'פלג'. הכניסו שורה של נציגים בכל רחבי הארץ ובהם באשדוד
 
 

בחירות באשדוד

קהילה על המפה: תנועת בני תורה של ה'פלג הירושלמי' תחת הנהגתו של ראש הישיבה הגאון רבי אשר דויטש, רשמה בבחירות המקומיות הישג לא מבוטל, כאשר המפלגה רושמת גידול משמעותי בכוחה האלקטורלי ברחבי הארץ, ומביאה מספר חסר תקדים של כ-28 אלף קול במקומות שבהם הריצה המפלגה רשימה עצמאית או משותפת.

 "מדובר בהישג משמעותי מאוד למי שקצת מבין בנבכי הפלג הירושלמי", אומר בכיר בפלג הירושלמי שצוטט ב'בחדרי חדרים'. "הבחירות המקומיות הקודמות התקיימו חודשים ספורים לאחר פטירתו של רבינו הגדול מרן רה"י ר' שמואל אויערבאך זצוק"ל, וכולם היו עוד תחת הרושם הכביר של ההסתלקות הפתאומית.

"מטבע הדברים רה"י ר' שמואל הביא קהלים נוספים מעבר לגרעין הבסיסי של 'בני תורה', אנשי בני היישוב הישן, חסידויות כאלה ואחרות שהשקפתם מזוהה עם דרכו של רבינו זיע"א, ועוד שכבות וקהלים שלא זוהו כ'פלג ירושלמי', אבל הלכו אחרי ר' שמואל זצ"ל.

"ואז אתה שואל את עצמך - האם שש שנים לאחר הסתלקותו תנועת בני תורה בהנהגת רה"י ר' אשר דויטש עדיין קיימת, רוחשת ומשפיעה באותה עצימות? התשובה לכך, שהמספרים מוכיחים שהפלג הירושלמי תחת הנהגתו של רה"י ר' אשר דויטש, רשם צמיחה בלתי רגילה".

לפי נתוני הפלג, "הפלג הירושלמי רץ בבחירות הקודמות ב-6 ערים, והביא 22 אלף קול, ובבחירות הנוכחיות בני תורה רצה ב-16ערים והביאה כ-28 אלף קול, ויש עוד מספר מקומות שטרם הרצנו בהם רשימה. בשורה התחתונה אנחנו מוערכים היום בכמנדט קולות בכל הארץ".

הרשימה עם המספרים המלאים:

ירושלים: למעלה מ-7,500 הצביעו 'עץ' - רשימת 'בני תורה' הכניסה את הנציג הראשון - חיים אפשטיין.

בני ברק: כ-5,500 הצביעו 'עץ' - רשימת 'בני תורה' הכניסה שני נציגים: מנחם כרמל ויוסף חנניה לוריא.

מודיעין עילית: כ-3,000 הצביעו 'עץ' – רשימת 'בני תורה' הכניסה שני נציגים: שמואל אלישיב ואברהם דיקשטיין.

אשדוד: כ-3,000 הצביעו ג', ולראשונה נציג 'עץ-בני תורה', הרב אברהם יונה שטרנפלד, שולב ברשימת אגו"י.

בית שמש: כ-1,700 הצביעו 'עץ', חסרו לרשימה כמאתיים קולות כדי להכניס את נציג בני תורה למועצה.

ביתר: כ-1,300 הצביעו 'עץ' – רשימת בני תורה הכניסה לראשונה נציג למועצה: מאיר וינטרוב.

חדרה: כ-1,200 הצביעו עבור נציג 'עץ-בני תורה' ברשימה המאוחדת לירון עמר, ולניר בן חיים לראשות העיר. הנציג נכנס למועצה. המהלך נעשה לפי הוראת רה"י הגר"א דויטש ובהתייעצות עם המרא דאתרא רה"י הגר"י ארנברג.

צפת: כ-1,000 הצביעו ג' לרשימת אגו"י ולקקון לראשות העיר, נציג 'עץ-בני תורה' אלחנן קולדצקי לא נכנס לרשימה אך ימשיך לייצג את הקהילה החשובה מול ראש העיר והרשות העירונית.

אלעד: כ-800 הצביעו 'עץ' לרשימה וליהודה בוטבול לראשות. נציג בני תורה בני מינצר לא נכנס לרשימה אך ימשיך לייצג את הקהילה החשובה מול ראש העיר והרשות העירונית.

אופקים: כ-800 הצביעו לרשימת ש"ס והכניסו את המקום הרביעי ברשימה – לאחר הוראת רה"י הגר"א דויטש ובהתייעצות עם המרא דאתרא הגרמ"ה שולזינגר.

נתיבות: כ-700 הצביעו לרשימת החיד"ה של הגאון הרב אברגיל, והכניסו נציג לקואליציה – לאחר הוראת רה"י הגר"א דויטש

פתח תקווה: כ-400 הצביעו עבור רמי גרינברג לראשות העיר.

אחיסמך-לוד: כ-400 הצביעו לרשימת ש"ס ולראש העיר יאיר רביבו – לאחר הוראת רה"י הגר"א דויטש ובהתייעצות עם המרא דאתרא הגאון רבי עופר היימן.

רחובות: כ-400 הצביעו ג' לרשימה בראשות הרב הומינר.

טבריה: כ-300 הצביעו לרשימת ש"ס והכניסו את הנציג השני. לראשות העיר הצביעו לראש העיר הנבחר יוסי נבעה – לאחר הוראת רה"י הגר"א דויטש ובהתייעצות עם המרא דאתרא גאב"ד טבריה הגאון ר' אהרון יוסף אויערבאך.

חריש: כ-250 הצביעו למפלגת 'אחדות ומסורת' והכניסו נציג אחד למועצה על חודו של קול – לאחר הוראת רה"י דויטש ובהתייעצות המרא דאתרא הגר"א שוואב.

גורם בפלג הירושלמי באשדוד אומר ל'אשדודס': "הנתונים מוכיחים חד משמעית שישנה התחזקות של ציבור בני התורה בכל רחבי הארץ, וגם באשדוד. בעיר אשדוד הבאנו לקלפיות להערכתנו 3,000 קולות, כאשר היום ברור שבזכות הפעילות המסורה של אנשינו, הגיעה אגו"י להצלחה המדהימה והיא הכניסה את המנדט הרביעי, זאת כשהכל צפו לה ירידה".

מעוניינים להגיב? לדווח ? צרו איתנו קשר במייל -[email protected]


$(function(){setImageBanner('eda03ee2-0c97-43f0-b446-60d7310db40f','/dyncontent/2024/6/9/cf98dfec-78a0-42f1-bab3-156d5c7da59e.jpg',18030,'שפע אייטם כתבה ',525,78,false,50819,'Image','');})
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה