בפעילות המנכ"ל האשדודי: גר הצדק דוד בן אברהם יובא לקבורה בקבר ישראלבפעילות מאומצת של השר לשירותי דת הרב מיכאל מלכיאלי, ומנכ"ל משרדו מאשדוד הרב יהודה אבידן, מחר יובא גר הצדק דוד בן אברהם שנהרג בשגגה על ידי חייל צה"ל בצומת גוש עציון, לקבורה בקבר ישראל, בבית עלמין בשומרון

צילום: באדיבות המצלם

בפעילות מאומצת של השר לשירותי דת הרב מיכאל מלכיאלי, ומנכ"ל משרדו מאשדוד הרב יהודה אבידן, מחר יובא גר הצדק דוד בן אברהם שנהרג בשגגה על ידי חייל צה"ל בצומת גוש עציון, לקבורה בקבר ישראל, בבית עלמין בשומרון.

כזכור לפני למעלה משלושה שבועות, הגיע דוד בן אברהם גר צדק ממוצא פלסטיני לצומת הגוש. החיילים שהגיעו במקום סברו שמדובר במחבל וירו בו והרגו אותו.

לאחר מותו הכיר בו שר הפנים משה ארבל כאזרח ישראלי. לאחר ההחלטה להכיר בו כאזרח ישראלי, הנחה השר לשירותי דת מיכאל מלכיאלי את מנכ"ל המשרד יהודה אבידן, לפעול להבאתו לקבורה בקבר ישראל.

לאחר פעילות אינטנסיבית יחד עם המשנים ליועצת המשפטית אורית קוטב וכרמית יולס, ובתמיכתם של הרב הראשי לישראל הרב דוד לאו ורבה של קריית ארבע הרב אברהם יצחק שוורץ, הוכנה התשתית שתאפשר את הבאתו לקבורה בקבר ישראל.

בהמשך לפעילות בית המשפט לענייני משפחה בתל אביב, נעתר לבקשת ידידי משפחתו של הגר הצדק ואימץ את הפסיקה המאפשרת את הבאתו לקבורה בקבר ישראל.

השר לשירותי דת הרב מיכאל מלכיאלי: "האופן הטרגי שבו הסתיימו חייו של גר הצדק דוד בן אברהם, מחייב אותנו לדאוג לכל הפחות לקבורה יהודית על פי ההלכה של אדם שקשר את גורלו בגורל העם היהודי".

מנכ"ל המשרד לשירותי דת הרב יהודה אבידן: "אני רוצה להודות לכל הגורמים הנוגעים בדבר שעסקו בכל הנושאים ההלכתיים והמשפטיים הקשורים לקבורתו של גר הצדק. בתוך הטרגדיה הקשה והכואבת, יש מעט נחמה שהוא זוכה לבוא לקבר ישראל כבן לעם היהודי".

יצוין כי בימים אלו הוציא הרה"ג ר' שלמה מאירה שליט"א ספר מיוחד העוסק בנושאים הקשורים לגרי צדק, ואשר הוקדש לזכרו של גר הצדק דוד בן אברהם ז"ל. בספר, 'ספר זכרון - הגר אשר בקרבך', נכתבו קורותיו המרתקים של גר הצדק דוד בן אברהם, שחשקה נפשו להידבק באלוקי ישראל כאשר הוא משלם מחירים יקרים, ובסופו של דבר נהרג באופן טראגי. 

מעוניינים להגיב? לדווח ? צרו איתנו קשר במייל -[email protected]


$(function(){setImageBanner('55e58c5e-5580-4255-9e61-af8b487c22aa','/dyncontent/2024/6/9/cf98dfec-78a0-42f1-bab3-156d5c7da59e.jpg',18030,'שפע אייטם כתבה ',525,78,false,50819,'Image','');})
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה