אגודת ישראל מציגה: אלו הישגינו במו"מ הקואליציונילאחר החתימה על ההסכם הקואליציוני, אגודת ישראל העירונית מציגה את הישגיה. "בראש ההסכם ענייני השבת והצביון לצד עצמאות החינוך, הדיור, סיוע למוסדות התורה והחסד וכלל צרכי הפרט"

צילום: באדיבות המצלם

יממה לאחר החתימה על ההסכם הקואליציוני, אגודת ישראל העירונית מציגה את הישגי ההסכם לטובת הציבור החרדי המקומי.

"מדובר בהסכם מקיף שנוגע בכלל הסוגיות הנוגעות לחיי הציבור החרדי באשדוד, זאת לצד סיכומים על תפקידים בכירים ועמדות השפעה רבות וחשובות, בהתאם להצלחה שזכתה בה אגודת ישראל בבחירות עם הגדלת כוחה לארבעה נציגים במועצת העיר", אומרים אגודת ישראל.

עוד הוסיפו: "בראש ההסכם עומדים הסעיפים לעיגון צביון העיר והסטטוס קוו. במסגרת זו סוכם כי יישמר הסטטוס קוו והשבת תישמר כיום כרגע מנוחה. כמו כן, העירייה תהיה מחויבת לוודא שקבלני הניקיון יפעלו אך ורק לפי ההסכמים עמהם תוך כיבוד חוק שעות עבודה ומנוחה.

אשר לתפקידים, מספרים ב'אגודה' כי חברי אגודת ישראל יקבלו ארבעה תיקים מרכזיים ושבעה יושבי ראש ועדות, כך שהצלחת הסיעה בבחירות עם הגדלת כוחה לארבעה מנדטים תבוא לידי ביטוי.

"ההישגים בהסכם ובחלוקת התפקידים", אומרים באגודת ישראל, "נזקפים לפעילות הענק של אלפי פעילי ותומכי אגודת ישראל, שהביאו את בשורת התנועה הקדושה לכלל תושבי העיר אשדוד ובכך הגדילו את כוחה והשפעתה למען כלל התושבים".

התפקידים שקיבלה אגודת ישראל הם: סגן ראש עיר בשכר ומ"מ בפועל של יו"ר הוועדה לתכנון ובניה וחבר נוסף בוועדה לחצי הראשון של הקדנציה; חינוך חרדי אשכנזי מלא עם אוטונומיה ניהולית; תרבות תורנית אשכנזית; גביה; אחזקה (השפעה על כלל עבודות התשתית); יושבי ראש הוועדות הבאות: הקצאות תכנון, מכרזי כח אדם עד דרגת מנהל מחלקה, מלגות, תחבורה, הנחות בארנונה, מנגנון גמלאות, מחיקת חובות עסקים וחברים בכל הוועדות העירוניות ובדירקטוריונים של כלל החברות.

עוד נמסר כי "בשורה משמעותית וחסרת תקדים נמצאת, כאמור, בתחום החינוך, כאשר לדרישת סיעת אגודת ישראל סוכם על אוטונומיה ניהולית של האגף לחינוך חרדי. לצורך כך יבוצע רה ארגון של כל מערך האגף, לרבות הקצאת כלל התקנים המקצועיים הנדרשים לצורך התנהלותו של האגף באופן עצמאי".

באגודת ישראל מבהירים כי בתחום הדיור השיגה אגודת ישראל סיכומים רבים, ביניהם "קידום מתחמי דיור לציבור החרדי תוך שיתוף פעולה עם משרד השיכון; בחינת החלת התב"ע שיזמה אגודת ישראל להרחבת הדירות ברובע ז' עד ל-160 מ"ר – גם על רובעים נוספים בהם מתגוררות משפחות ברוכות ילדים הראויות לתב"ע מותאמת; מדיניות בנייה מותאמת גם לרובעים ג, ו, ח בכדי לוודא את צביון הרובעים ולהבטיח שהציבור החרדי יוכל להתגורר בהם. עוד סוכם על הקמת מינהלת עירונית ייעודית לרובע ו' ומינהלת נוספת לרובע ח'.

תקציבי החינוך והתרבות למגזר החרדי יוגדלו לדרישת סיעת אגודת ישראל, כך שהציבור החרדי יקבל את חלקו באופן הגון בעוגת התקציב העירונית. כמו כן, סוכם כי בכל אזור בו מתגוררים חרדים, אירועי התרבות יתואמו מראש כדי למנוע מראש פגיעה ברגשות הציבור החרדי. כמו כן, לאור הצפיפות הגוברת בחוף הנפרד, סוכם על הקמת חוף נפרד נוסף על ידי העירייה.

מי שחתמו על ההסכם מטעם אגודת ישראל הם יו"ר הסיעה הרב יחיאל וינגרטן יחד עם עמיתו לסיעה הרב שמואל שוק.

הרב וינגרטן אמר לאחר חתימת ההסכם: "עיגנו את ענייני הדת וזכויות הציבור החרדי בסעיפים רבים וחשובים, כעת פנינו לחמש שנים של עבודה משותפת למען הציבור בסיעתא דשמיא. יחד עם עמיתיי הרב שוק, הרב שור, הרב שטרנפלד והרב ויזל נשתדל להקדיש את כוחותינו כדי לעמוד במשימות הרבות שניצבות בפנינו"

מעוניינים להגיב? לדווח ? צרו איתנו קשר במייל -[email protected]


$(function(){setImageBanner('2eb6636f-8b32-45c1-a2e3-f3b817c21454','/dyncontent/2024/6/9/cf98dfec-78a0-42f1-bab3-156d5c7da59e.jpg',18030,'שפע אייטם כתבה ',525,78,false,50819,'Image','');})
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה